Május 30.-án, pénteken 3 holland állampolgárságú fiatalember gyalogtúrázott a Naszályon melynek csúcsára felkapaszkodva a kilátó tetejéről a kilátásban gyönyörködtek. Az egyikük (Erwin, M.; Harleem, Hollandia) figyelmetlenül nézelődött és a kilátó tetejéről annak belsejébe zuhant és a lábát törte.
Szerencsére volt náluk mobiltelefon és egyikük tudott is magyarúl így azonnal értesítették a Mentőket (OMSZ) akik a lehetőségekhez képest egy rendőrségi terepjáró segítségével hamar a helyszínre értek és a sérültet ellátták. Azonban a rendelkezésükre álló hordágyak egyike sem volt alkalmas arra hogy abban a sérültet több mint húsz méter magasságból létrákon keresztül lefelé leszállítsák.
Ezért délután négy óra után nem sokkal értesítették a Magyar Barlangi Mentőszolgálatot akik a riasztást követő háromnegyed órán belül úton voltak Vác felé.

A Magyar Barlangi mentőszolgálat is aktív részt vállalt a március 8.-án Dobogókőnél szerencsétlenül járt fiatalember megmentésében. Az áldozat madarász volt aki éppen hollófészkek megfigyelésével foglalatoskodott amikor a Rezső-kilátónál megcsúszott és a mélybe zuhant.
2002. január 26-án késő délután érkezett a riasztás a BMSZ-hez, hogy a bódvarákói Rákóczi-barlangban egy búvár társával nem tért vissza a felszínre, és a biztosítóbúvár sem tudta megtalálni. Ezzel kezdődött az eddigi leghosszabb, legtöbb erőforrást igénylő magyarországi barlangi mentés...